Usługi

🍀 Pomoc psychologiczna w obliczu kryzysów życiowych

Kryzysy psychologiczne mogą pojawić się w życiu każdego z nas i to jak sobie z nimi poradzimy, bardzo dużo zmienia. Podstawowy podział obejmuje:

 • Kryzysy rozwojowe,czyli te związane z cyklami życia

Są to kryzysy wynikające bezpośrednio z naturalnych zmian przychodzących wraz z biegiem ludzkiego życia. Kryzys wieku dojrzewania, czy kryzys wieku średniego, albo kryzys związany z syndromem opuszczonego gniazda, który dosięga rodziców dziecka opuszczającego dom rodzinny, itd… Są to naturalne momenty zmiany w życiu człowieka, w których musi on przewartościować dotychczasowe punkty odniesienia. Nie zawsze jest to łatwe, nie zawsze chcemy pogodzić się z pewnymi sprawami, potrzebujemy czasu, albo pomocy. Pomoc psychologiczna w tych obszarach polega wówczas na wsparciu i zaoferowaniu klientowi pomocy w przejściu przez te momenty.

Kiedy jest nam źle, nie dostrzegamy że kryzys to szansa na rozwój… Ale kiedy w trudnym momencie życia skorzystamy z profesjonalnego wsparcia, damy sobie ogromną szansę na coś nowego, często bardzo dobrego, a czego w ogóle nie widzimy w chwilach samotnego borykania się z problemem.

W cierpieniu tkwi bowiem najmocniejszy potencjał do największych przemian życiowych 🌻

Kryzysy życiowe niewynikające ze zmian spowodowanych naturalnym biegiem życia

To wszystkie trudne momenty w życiu człowieka, które przydarzają nam się i już. Są to zmiany, które spadają na nas gwałtownie, wydarzenia losowe, z którymi musimy sobie jakoś poradzić. Niektóre z nich dotykają nas wszystkich; tak jak rozstanie z partnerem, kryzysy zawodowe, utrata kogoś bliskiego, itd…  Życie pełne jest zmian, a my nie bardzo „lubimy” te nagłe zmiany.  Taki kryzys niesie więc ze sobą nie tylko konieczność adaptacji do nowej sytuacji, ale także potrzebę uporania się z trudnymi emocjami.

Każdy zaopiekowany kryzys to rozwój, a zaniedbany ciągnie człowieka w dół. I chociaż wiem, że ból na przykład po stracie kogoś bliskiego, lub czegoś co było dla nas ważne odbiera człowiekowi chęć do życia, to wiem też, że warto dać sobie szansę na uporanie się z tym, co odbiera nam radość Życia. Pięknie mówi o tym Bert Hellinger: 

Czasami ktoś dochodzi do granicy,
ale to nie jest ostateczna granica, to tylko przeszkoda na drodze.
Pomagam mu usunąć tę przeszkodę. I wtedy on może iść dalej (…)
Pozostaję w miejscu, gdzie coś zostało rozwiązane.
Dalej on idzie już sam.

( „Rzeczy sedno. 66 terapii krótkoterminowych”)

 🍀 Coaching – czyli praca skoncentrowana na rozwiązaniach

Coaching to ten kawałek mojej Psychologii, który w mojej pracy z klientami pojawia się wtedy, gdy przychodzi czas skoncentrowania się na celach. Jesteśmy już po kryzysie i zaczynamy patrzeć w przyszłość… Szukać rozwiązań i stawiać sobie nowe cele. Zastanawiamy się czego chcemy od życia? I zaczynamy to robić 🙂 W procesie coachingowym dowiadujemy się: jak? 

Narzędzia coachingowe to także niezwykle skuteczne metody pracy z tymi klientami, którzy w prawdzie nie borykają się z kryzysem życiowym, ale  w naturalny sposób ukierunkowani są na własny rozwój: zarówno osobisty jak i zawodowy. Mają tą świadomość, że dzisiejszy świat oczekuje od nich bardzo wiele i chcą temu sprostać, aby osiągnąć szeroko rozumiany sukces. Chcą się rozwijać, bo zależy im na tym.

Ponieważ coaching to wiedza psychologiczna (w jednym z jej najnowocześniejszych wydań), możecie być pewni, że został on opracowany po to, by pomagać i pomaga -sprawdziłam to na sobie 🙂

…🍀…

Te osoby, które chcą oszczędzić swój czas na dojazdy go gabinetu, lub też do pełnego komfortu rozmowy potrzebują dyskrecji i dlatego nie chcą korzystać z wizyt w gabinecie, zapraszam do kontaktu telefonicznego, lub przez Skype i Messenger –  czyli w formie czatu. Umożliwia to rozmowę w zaciszu miejsca, które jest dla klienta najbardziej komfortowe.

Pamiętajcie Kochani, że świętą ZASADĄ – pierwszą i najważniejszą każdego psychologa i coacha w kontakcie z klientem jest gwarancja pełnej dyskrecji i anonimowości. I nie może być inaczej. Nie ma takiej możliwości, że sam fakt spotkania, albo jego treść wydostanie się „na zewnątrz”.

PROCES COACHINGOWY – czyli praca na konkretnych celach, jakie klient chce zrealizować w określonym czasie.  Spotkania odbywają się zazwyczaj w odstępach 7 – 10 dniowych i jest ich kilka.

Cena jednej sesji – 120 zł / czas trwania – 1,5 godz.

KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE – dotyczą tematów, jakie chce omówić klient.

Cena  jednego spotkania 100zł  / czas trwania – 1 godz.

Pierwsze spotkanie jest zapoznawcze i bezpłatne. Omawiamy na nim zasady ewentualnych przyszłych spotkań ,oraz to, co skłania klienta do rozważań o podjęciu współpracy z psychologiem, czy coachem. 

🍀