Sens życia

378 wyświetleń 0 Comment

…🦋…

Często słyszę wypowiadane z żalem słowa: nie tak wyobrażałam sobie swoje życie… nic nie jest tak jak powinno być, przecież to wszystko nie ma sensu… To gorzkie słowa, przepełnione bólem, rozczarowaniem i zwątpieniem. I mimo, że rozumiem, szanuję i wspieram, pytam: – A co dla Ciebie miałoby sens? Wówczas padają prozaiczne odpowiedzi typu: inna praca, inny mąż, inni znajomi, inne miasto i kilka jeszcze kwestii do wymiany. I to jest zrozumiałe, często czujemy się rozczarowani tym co się dzieje w naszym życiu.

Pytam jednak wówczas: co tak naprawdę lubisz? czego chcesz? kim jesteś? jakie są Twoje pragnienia? jakie są Twoje oczekiwania wobec życia? Co sprawia, że chce Ci się żyć? Co powoduje, że Twoje Serce rośnie? I uwierzcie mi, że ludzie nie wiedzą co odpowiedzieć. Wcale mnie to nie dziwi, może czasem trochę zasmuca, ale wiem, że kiedy tylko zaczynamy szukać, odpowiedzi na te pytania się znajdują, bo tak to już jest. To są takie elementy życia, które są jak magiczne wręcz struny. Kiedy dotkniesz ich i wprawisz je w drgania poprzez zadanie sobie odpowiednich pytań, nie przestaną już wibrować… Będą zmuszać Cię do tego, abyś uświadomił sobie czego tak naprawdę chcesz? Im wcześniej zaczniesz się nad tym zastanawiać, tym mniej czasu stracisz… Bo po prostu żal…

Obszary, o których mówię są tak ważne i tak tkliwe, bo składają się na sens Waszego Życia Kiedy pozostawisz je zakurzone, będą co jakiś czas się odzywać. Nie każdy jednak z Was zorientuje się, że poczucie nieszczęścia (tego płynącego ze środka, z nieznanego źródła, bez jednoznacznego bodźca)  jest tylko sygnałem, wołaniem o to, aby rozpocząć poszukiwania. Ci, którzy usłyszą wołanie, szybko zorientują się że muszą rozpocząć działanie i najprawdopodobniej zmienią coś w swoim życiu.

Jesteśmy jedynie cząsteczką pyłu, żyjącą na cząsteczce pyłu, gdzieś w bezkresnym wszechświecie. Jeśli własne życie rozpatrujemy według kryteriów naukowych i zbiorowych, wówczas jest ono jedynie przelotne i całkowicie pozbawione znaczenia. Ale jeśli wejrzymy we własne wnętrze i popatrzymy w gwiazdy, wówczas zaczynamy uświadamiać sobie, że w tej kosmicznej nieskończoności, mamy szczególne zadanie do wykonania, które jest tym, co nazywamy sensem własnego życia. (dr.Marie-Louise von Franz )

To może być wszystko i cokolwiek zarazem. Jednak Ty musisz widzieć w tym sens. Jedyny warunek: to Ty musisz czuć, że chcesz to robić, że to co robisz daje Ci radość. Kiedy będziesz czuł, że to jest Twoje, poczujesz, że to Twoje Życie. I może bycie matką będzie Twoją życiową drogą, a może musisz stworzyć międzynarodowy holding, żeby poczuć sens Twojego Życia? To Twoja sprawa, weź za to odpowiedzialność – nie uciekaj, nie chowaj się za nieadekwatnymi rolami społecznymi, nie rozwadniaj. Pomyśl, poczuj, poddaj pod rozwagę, może właśnie popatrz w gwiazdy…

Zrób co tylko się da, ale znajdź sens swojego życia, on wytyczy Ci najwłaściwszą drogę. Zrób to zanim zajmiesz się w życiu czymś innym. Pamiętaj tylko, że jeśli nie będziesz szczęśliwy ze sobą, nikt nie będzie szczęśliwy z Tobą.

K.