Ty wybierasz…

387 wyświetleń 0 Comment

 …🍀…

Witajcie 🙂 Dzisiejszy wpis zacznę od cytatu z pewnego filmu. Jest to film biograficzny o Margaret Thatcher – wyjątkowej kobiecie. Siła, mądrość życiowa i sukces to dla wielu ludzi synonimy jej nazwiska.

Myślę, że każdy z nas potrzebuje siły, aby pozostać niezłomnym w realizacji własnych planów. Niektórzy z nas potrzebują siły, aby w ogóle jakieś plany życiowe powziąć. A siły czasem brak, motywacja jakby znikoma i tak nam się to życie przelewa między palcami. Stąd kategoria poświęcona motywacji. Motywacja do działania to siła napędowa, paliwo, którego czasem nam brakuje, lub którego w ogóle nie zatankowaliśmy. Może być niestety i tak, że ktoś nam to paliwo spuszcza, lub spuścił … Szkoda że na to pozwoliliśmy, ale dzisiaj skupmy się na tym, jak je uzupełnić.

Lekarz próbuje rozmawiać z Margaret Thatcher o jej uczuciach:

Lekarz: – Powinna Pani czuć…

MT: – Co powinnam czuć? Ludzie już nie myślą, tylko czują. (…) Niech mnie pan spyta co myślę.

Lekarz: – Co myślisz Margaret?

MT ( z namysłem ) : – Uważaj na myśli, bo przemienią się w słowa. Uważaj na słowa, bo zmienią się w czyny. Uważaj na czyny, bo staną się nawykami. Uważaj na nawyki, bo staną się charakterem. Charakter będzie Twoim przeznaczeniem. Stajemy się tym, co myślimy. A ja myślę, że czuję się dobrze!

Moc i bezmiar refleksji na całe życie płyną z tych słów.  Niektórzy z nas pozwalają sobie na zdjęcie z siebie odpowiedzialności za siebie, zwalając (celowo używam tego słowa bo wyraża to co powinno) bieg wydarzeń na przeznaczenie… Otóż kochani, Wasze Życie i to co z nim zrobicie leży w Waszych rękach, a tajemnicze przeznaczenie zaczyna się właśnie w tej chwili, od tej myśli. Twoje myśli tworzą Twoją rzeczywistość.

Powodzenia, K.